O NAS

Old School of English w mediach

"Oldschoolowe wakacje na wesoło"

Ciekaw jak wyglądają wakacje z Old School of English? Zobacz jak opisuje je portal iszczecinek

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione przez dzieci i młodzież wakacje. Ale nie wszystkie szkoły zamykają swoje drzwi na całe dwa miesiące letniej laby. W szkole języka angielskiego Old School of English lipiec zapowiada się, jak zawsze, ciekawie i fascynująco.

Tradycją „oldschoola” stały się organizowane już od lat w czasie ferii i wakacji półkolonie z językiem angielskim. Wielu zadowolonych podopiecznych i ich rodziców to znak firmowy  tych przedsięwzięć.

„U nas nie ma czasu na nudę”- obiecują organizatorzy i, jak zwykle, dotrzymują słowa.

W tym roku szkoła zaprasza na pięć tygodniowych  turnusów - od 1 lipca do 2 sierpnia. Każdy z nich będzie obfitować w liczne atrakcje podporządkowane głównemu tematowi turnusu- spotkania ze sportowcami, pasjonatami, specjalistami w ciekawych dziedzinach, zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne, doświadczenia naukowe (np. tworzenie mydełek, kalejdoskopów, trójwymiarowych modeli), zajęcia sportowe, zajęcia na basenie.

Każdy półkolonijny tydzień to również wyjazdy np. do Czarnoboru, ognisko, pieczenie kiełbasek , zawsze w  programie jest też  jednodniowa autokarowa wycieczka w ciekawe miejsca (w zależności od tematu przewodniego turnusu) - np.  do parku trampolin,  na kreatywne warsztaty, nad  morze,  rejsy statkiem i  wiele wiele innych.

Wśród tych wszystkich atrakcji nie zabraknie oczywiście dużej ilości zajęć języka angielskiego, które prowadzić będą wykwalifikowani nauczyciele.

Świetną zabawę każdego dnia zapewnią profesjonalni animatorzy, którzy nie pozwolą kolonistom na nudę.  Zajęcia odbywają się od 8.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku, w cenę wliczony jest obiad w restauracjach Due Gusti i Dom Woźnego, przekąski, napoje, ubezpieczenie NW.

Wakacje bez nudy? -  tylko w Old School of English!

https://iszczecinek.pl/pl/11_wiadomosci/17728_oldschoolowe_wakacje_na_weso_o_ruszy_y_zapisy.html

Temat - szczecinek.com

Na łamach portalu szczecinek.com, dnia 14.06.2018, został opublikowany artyków o Old School of English

- Moim marzeniem jest, żeby nasza szkoła tętniła życiem - mówi Rafał Romanowski, właściciel Old School of English. - Chcemy, aby nasi uczniowie, ci najmłodsi oraz ci nieco starsi, czuli się tutaj,  jak u siebie, a oprócz zdobywania umiejętności posługiwania się językiem angielskim poznawali tradycję, kulturę, historię Wysp Brytyjskich.

Gwarno i tłoczno jest w sobotnie przedpołudnie w pomieszczeniach Szkoły Języka Angielskiego Old School of English. Korytarze i sale wypełniają tłumy jej najmłodszych studentów. Zewsząd słychać śmiechy, rozmowy i radosne krzyki.

- Mamy dziś „piżama party”- informują nas  ubrane w nocne stroje, biegające wokół dzieciaki.  Sobotnim spotkaniom , które są stałą atrakcją szkoły, towarzyszy miła i radosna atmosfera i mnóstwo atrakcji. Te niecodzienne zajęcia są również nauką języka angielskiego, nauką przez zabawę.

- Idziemy konstruować „łapacze snów”- informują dzieci i biegną do jednej z sal , w innej rozbrzmiewają dźwięki piosenek i instrumentów muzycznych, na których przygrywają podopieczni Pani Oli, lektorki  i opiekunki najmłodszych uczniów szkoły.

- Moim marzeniem jest, żeby nasza szkoła tętniła życiem

- mówi Rafał Romanowski, właściciel Old School of English.

- Chcemy, aby nasi uczniowie, ci najmłodsi oraz ci nieco starsi, czuli się tutaj,  jak u siebie, a oprócz zdobywania umiejętności posługiwania się językiem angielskim poznawali tradycję, kulturę, historię Wysp Brytyjskich.

Służą temu różnorodne działania, które szkoła podejmuje  np. sobotnie imprezy dla młodszych (andrzejki, jasełka, zabawy karnawałowe…) i tematyczne spotkania dla starszych, obozy językowe w Wielkiej Brytanii, podczas których studenci mogą ćwiczyć swoje umiejętności językowe w praktyce i  poznawać ojczyznę Szekspira.

- To zawsze niezapomniane przeżycie- dodaje właściciel.-  Staramy się, aby za każdy razem odwiedzić inne miejsca, zobaczyć coś nowego. W tym roku wyjeżdżamy do Szkocji ,  tam będziemy uczyć się i zwiedzać.

Old School of English istnieje na szczecineckiej mapie szkół językowych od kilku lat, zdążyła w tym czasie zyskać sobie liczne grono zadowolonych uczniów w wieku od 1,5 roku do 9 0 lat! Szkoła prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne na każdym poziomie zaawansowania, zatrudnia świetnych fachowców, proponuje konwersacje z native  speakerem, Tonym Machalskim. Dba też o swych najmłodszych podopiecznych w czasie ferii i wakacji, organizując półkolonie z językiem angielskim obfitujące w mnóstwo ciekawych przedsięwzięć.  Oprócz nauki języka dzieciaki uczestniczą w interesujących spotkaniach, pokazach (np. magii), wycieczkach (np. do parku trampolin), grach terenowych, zajęciach na basenie i w niezliczonej ilości innych atrakcji.

Old School of English nawiązała niedawno współpracę ze szkołą Labiaga Ikastola z miejscowości Bera w Kraju Basków. Wszystko po to, aby stworzyć uczniom okazję do praktycznego wykorzystania nabytych na zajęciach wiedzy i umiejętności oraz po to, by nawiązać nowe przyjaźnie, które być może w przyszłości zaowocują wspólnymi wyjazdami i wymianą międzyszkolną. Uczestnicy projektu mają już za sobą dwa zadania, oba oczywiście w języku angielskim  - w pierwszym opisywali siebie i swoje zainteresowania, w drugim zaś przygotowali film poświęcony swojej okolicy. Nie trzeba dodawać, że za każdym razem uczniowie znakomicie poradzili sobie z nowym wyzwaniem!

- U nas nie można się nudzić

- mówi Ola Redlicka, lektorka pracująca w szkole.

– Każdą chwilę pobytu na półkolonii zapełniamy zajęciami  językowymi, muzycznymi, plastycznymi i zabawami. Dzieci niechętnie wracają do domu, co najbardziej nas cieszy!

Półkolonie z językiem angielskim zaczynają się już 25 czerwca i będą trwać przez cały lipiec. Są jeszcze wolne miejsca.  Od września szkoła zaprasza dzieci i dorosłych na kursy językowe. W tak bogatej ofercie zajęć każdy znajdzie coś dla siebie.

https://szczecinek.com/artykul/old-school-of-english/469025

"Ziarno"

W programie "Ziarno" wyemitowanym 29 listopada 2015 r, wziął udział pan Rafał Romanowski.Przybliżał on widzom Szkockie tradycje dotyczące dnia Św. Andrzeja.